CH Ferio – projekt wstrzymany

W szczecińskiej dzielnicy Pogodno ma zostać przeprowadzona duża inwestycja. Chodzi o budowę centrum handlowego Ferio Szczecin, które ma stanąć przy ul. Wojska Polskiego. Centrum ma mieć łączną powierzchnię 44 tysięcy metrów kwadratowych, z czego 31 tysięcy ma być przeznaczonych pod wynajem. Na dachu budynku ma znajdować się parking na prawie 600 samochodów. Wizualizacje robią wrażenie, jednak okazało się niestety, że projekt został wstrzymany.

Rozpoczęcie prac budowlanych było wielokrotnie już przesuwane, ale wszystko wskazywało na to, że tym razem miały się rozpocząć planowo, jeszcze w tym miesiącu. Niestety, do pierwszego wbicia łopaty znowu nie dojdzie. Powodem jest spór z właścicielem gruntów pod zabudowę. Twierdzi on, że sprzedaż odbyła się z naruszeniem prawa. Sprawa trafiła do sądu i obecnie toczy się postępowanie w tej sprawie.

Inwestor uspokaja, że jeżeli spór zostanie rozstrzygnięty do końca września tego roku, to opóźnienie nie wpłynie w żaden sposób na datę planowanego oddania Ferio Szczecin do użytku. Według harmonogramu prac budowa ma zostać ukończona na przełomie 2012 i 2013 roku. Przy okazji budowy centrum inwestor zobowiązał się także do przebudowy części ulicy Wojska Polskiego.