Galeria zamiast ruiny

Austriacki developer, firma RE project development, należący do grupy kapitałowej Raiffeisen evolution project development, poinformował o planowanej dacie rozpoczęcia budowy centrum handlowego Galeria Ferio w szczecińskim Pogodnie. Developer wykupił teren, na którym mieściły się zakłady motoryzacyjne Polmo.

Rozbiórka dawnych hal należących do zakładów została przeprowadzona już w 2007 roku. Miasto wydało inwestorowi pozwolenie na budowę w roku 2009. Mimo przygotowania terenu i przejścia wszystkich formalności prawnych – budowa nie rozpoczęła się, a inwestor podawał kolejne daty rozpoczęcia budowy, które były przesuwane.

– Teraz mogę zapewnić, że pierwsze prace przy al. Wojska Polskiego rozpoczniemy w kwietniu – powiedział Jerzy Huryn, dyrektor projektu Ferio Pogodno. – Według naszych obliczeń centrum handlowe powinno stanąć w ciągu 18 miesięcy od tej daty, czyli jeszcze w 2012 r. Właśnie wyłaniamy generalnego wykonawcę prac.

Galeria Ferio Szczecin ma powstać na działce wielkości 5,5 ha. Sam obiekt ma mieć 44 tysiące kilometrów kwadratowych powierzchni, z czego pod najem będzie przeznaczone 31 tysięcy. Znaleźć się ma tu między innymi supermarket spożywczy sieci Piotr i Paweł, centrum wyposażenia domu i ogrodu oraz około 100 sklepów i lokali (znane marki, z którymi inwestor nawiązał już wstępne porozumienia co do wynajmu powierzchni, to H&M i Zara).

Koszt całej inwestycji wynosi 50 milionów Euro.